Premiera – marzec 2020
(niestety, zbiegła się z wybuchem epidemii, dlatego wszystkie spotkania autorskie i tym podobne działania promocyjne, zostały odwołane)
Chcecie wiedzieć, w którym kraju woda mineralna płynie w kranach? Albo gdzie zjada się portrety? A może gdzie łąki rosną na dachach? O tym właśnie jest ta książka. Także o tym, jak wyglądają kobiety-żyfary oraz Koniec Świata. No i gdzie w bankomatach zamiast pieniędzy dostaje się sztabki złota. Jest też o szalonych królach, o tym, że na pogrzebie można tańczyć, cmentarz pomalować w kolorach tęczy, a wojny toczyć na czekolady…
SPIS TREŚCI:
BLISKO:
GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE, TAM WIKINGA POŚLE (Islandia)
WYSPY PEŁNE OWIEC (Dania/Wyspy Owcze)
TAM, GDZIE ŁĄKI ROSNĄ NA DACHACH (Norwegia)
NIE TAKI DRAKULA STRASZNY (Rumunia)
ZA 4 ZŁOTE DO RAJU (Słowacja)
ROZMYŚLANIA NAD KUFLEM (Czechy)
POLAK, CHORWAT DWA BRATANKI? (Chorwacja)
SZALEŃSTWA KRÓLA LUDWIKA (Niemcy)
MOZART W CZEKOLADZIE (Austria)
SZWAJCARIA, JAK MALOWANIE? (Szwajcaria)
TARGOWISKO LONDYN (Wielka Brytania)
TOGA W PLECAKU (Wielka Brytania)
MISS UNIVERSE (Cypr)
KONIEC ŚWIATA (Portugalia)
DALEJ:
NAJ, NAJ, NAJ… (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
SZTABKĘ ZŁOTA POPROSZĘ! (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
KAPRYS SUŁTANA (Oman)
W DRODZE DO DAMASZKU (Syria)
W CIENIU KARABINÓW (Jordania)
JESZCZE DALEJ:
MIASTO ANIOŁÓW (Tajlandia)
PRAWIE, JAK W RAJU (Tajlandia)
RADOSNY POGRZEB (Tajlandia)
KAPLICZKA W DŻUNGLI (Tajlandia)
TYSIĄC BUDDÓW (Laos)
KHAMU, HMONG I INNI (Laos)
SIERP, MŁOT, BUDDA (Los)
KAMIEŃ NA KAMIENIU (Kambodża)
WZGÓRZE PANI PENH (Kambodża)
POLE ŚMIERCI (Kambodża)
Pierwsze recenzje i opinie:
Klarowna treść, ukryty w słowach humor i duch przygody – znany z dociekliwego charakteru i umiejętności gawędziarskich Marek Pindral, autor książek o wyprawie do Omanu, Chin czy Indii, tym razem wychodzi naprzeciw z zupełnie nową propozycją . To kolejna, wartościowa pozycja na naszym rynku, będąca oknem na świat, przynoszącym powiew świeżości, wolności i wrażeń. Chcecie wyruszyć na przygodę tropami króla Ludwika, zerknąć na Angkor Wat czy dowiedzieć się, jak budują domy Khamowie z Laosu? Czytajcie. Polecam…
Weronika Tomala, „Kto czyta książki, żyje podwójnie”
Marek Pindral snuje opowieść z własnych wrażeń i odczuć, wzbogaconych ciekawostkami, które udowadniają, że posiada dar opowiadania. Nie zapomina o humorze, przez co opowieści są jeszcze barwniejsze, a dzięki pięknym zdjęciom zaspokaja również nasz zmysł wzroku. Bo w “Pocztówkach ze świata” obraz jest równie ważny, jak słowo pisane. Można się zatem łatwo rozmarzyć podczas lektury, wciągnąć w przygody, opisywane przez podróżnika i zapomnieć o codzienności…
Dominia Fijał, „Czytam, bo chcę i już”
Pocztówki ze świata” to połączenie pięknych, bardzo sugestywnych i emocjonalnych zdjęć ze słowami-obrazami z podróży. Jest zabawnie, jest refleksyjnie, jest poważnie, jest zadziwiająco, zawsze z szacunkiem do ludzi, których autor mija na szlaku – ich historii, tradycji, wierzeń, zachowania i stylu życia…
Radio Nadzieja, „Ministerstwo książek”
Gratuluję najnowszej książki! Właśnie skończyłam ją czytać – pełna ciekawostek i wspaniałych zdjęć…
Danuta Gryka, podróżniczka i pisarka
Fascynujące są Pana podróże! Fascynujące są Pana książki. Wszystkie!
B.T.
To moja kolejna podróżnicza przygoda z tym autorem i muszę przyznać, że kolejna udana, choć tym razem podróż jest inna, bo podzielona na krótsze etapy. Jednak wszystkie są pełne anegdot i ciekawostek z życia codziennego, co zdecydowanie nadaje książce autentyczności, a autorowi wiarygodności, tym bardziej, że oprócz poznania codzienności zadał też sobie mnóstwo trudu, by przygotować się do tych wypraw i napisać o nich w sposób merytoryczny, a jednocześnie nie nudny – oprócz opowiastek o przygodach, perypetiach i zadziwieniach znajdziemy tutaj także masę odwołań do historii danego rejonu.
A wszystko okraszone jest przepięknymi zdjęciami, od których ciężko oderwać wzrok…
Joanna Biskupska, Medium-Sweet Books